A A A K K K
для людей із порушенням зору
Кострижівська громада
Чернівецька область, Чернівецький район

ПЕРІОДИ ДОГЛЯДУ ЗА ОСОБОЮ З ІНВАЛІДНІСТЮ ЗАРАХОВУЮТЬСЯ ДО СТРАХОВОГО СТАЖУ

Дата: 21.10.2022 17:15
Кількість переглядів: 28

 

? Зарахування до страхового стажу періодів догляду за людиною з інвалідністю або такою, що потребує стороннього догляду, відбувається  за умови, що доглядальник є працездатною особою, на час здійснення догляду не працював та отримував в органах соцзахисту населення допомогу або компенсацію відповідно до законодавства.

Саме отримання допомоги чи компенсації за догляд забезпечує належність доглядальника до числа застрахованих осіб,  його страхувальником є відповідний орган соцзахисту, який фінансує виплату коштів.

? За періоди догляду з липня 2000 року заробіток враховується у розмірі мінімальної заробітної плати.

? Відповідно до ст.11 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", до страхового стажу зараховуються періоди догляду:

  • за особою з інвалідністю І групи;
  • за дитиною з інвалідністю та тяжко хворою дитиною, якій не встановлено інвалідність (згідно зі змінами, внесеними до Закону 15 лютого 2022 року);
  • за людиною, яка досягла пенсійного віку і потребує стороннього догляду.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь