Четвер, 14 червня 2018 11:31

Чого батьки очікують від шкільної освіти сьогодні?

Динаміка сучасного світу, науково-технічний прогрес, бурхливий розвиток інформаційних технологій вимагають від людства постійних змін у різних галузях життєдіяльності.

Винятком не може бути і освітня галузь. Адже спеціальні знання та навички дуже швидко стають застарілими. У такому динамічному середовищі на перший план виходять людські якості. Здатність постійно вчитися, швидке пристосування, вміння працювати в команді, пошук нестандартних рішень, стійкість до стресів – ось чим повинна володіти сучасна людина. Очевидно, що теперішня система освіти не встигає за змінами у суспільстві і потребує модернізації. Розвиток особистості повинен бути пріоритетним у навчальному процесі. Це розуміють педагоги, цього хочуть батьки і діти.

Мені довелося побувати на батьківській конференції у м. Львів, де в результаті багатогодинного фасилітаційного обговорення було окреслено бачення сучасної школи очима батьків.

Отже, чого батьки очікують від шкільної освіти сьогодні? Насамперед, щоб в центрі навчального процесу знаходились не знання, а особистість дитини. Щоб вчитель отримував достойну зарплату, натхненно і віддано навчав дітей, самовдосконалювався і не думав про підробіток. Щоб дитина розвивалась розумом, тілом і душею, а в основі розвитку особистості були моральні цінності. Щоб навчальний процес був якісним, цікавим і безпечним. Щоб знання були практичними і наближеними до життя. Щоб не було домашніх завдань. Щоб діти полюбили школу і частина дозвілля учнів проходила у школі. Щоб батьки тісніше взаємодіяли з учителями у спільній роботі по вихованню дітей.

Заступник селищного голови О.І. Шкільнюк