Понеділок, 04 червня 2018 06:14

Ми повинні почати нове життя…

Скільки метушні сьогодні після виборів в ОТГ! Фактично виборчий бюлетень має набагато більшу силу ніж куля. Ми відчули, що в об’єднаній громаді людина більш захищена. Але у нас одна біда – ми не стаємо господарями, а чекаємо, що хтось має за нас зробити.

Що робити сьогодні в громаді?

Потрібно згуртуватися, відкинути ідейні розбіжності, бо тільки спокійні, мудрі люди досягають більшого.

Сьогодні доля громади в руках жителів сіл, які входять в цю громаду. Не треба чекати змін, бо крім нас ніхто їх не зробить. Зараз світ дуже бурхливий, багато українців розгублені, але наша громада шукає свій шлях у житті. Є три важливих складових розвитку суспільства – це об’єднання, проектний менеджмент і відповідальність кожного.

В нашому ОТГ жителі реагують позитивно, бо відчули на собі турботу з боку місцевої влади. Працівники громади компетентні, бажають працювати по-новому.

Забезпечити сталий розвиток громади неможливо без стабільних надходжень до бюджету. Тому проводяться зустрічі з підприємцями, збори, індивідуальні бесіди. Робота ведеться кожен день.

Жителі приходять до селищної ради постійно. Людина в нашій громаді знає, що захищена, з любими питаннями може звертатись до працівників виконкому. І кожен мешканець отримує моральне задоволення від хорошого відношення.

Працівників ОТГ можна зустріти в школі, в дитячому садку, на полі, у помешканнях людей, в лікарні… Працівники відповідальні.

Велику допомогу надають бажаючим займатися бізнесом. Завжди радяться з молоддю, із старшим поколінням. Нам дійсно треба навчитися «жити разом у європейському домі».

Нещодавно провели зустріч по розвитку освіти в ОТГ, обговорили концепцію нової української школи. Фактично, освіта – це стратегічний ресурс України – з таких слів почав зібрання голова громади. В обговоренні брали участь директори шкіл, завідуюча дитячим садочком, ветерани освіти. Всі прийшли до висновку, що дійсно, на старому возі далеко не заїдемо. Освіта повинна міняти суспільство і бути важелем економіки. Існує багато інструкцій та рекомендацій. Голова ОТГ запропонував розробити стратегічну програму на 5 років і реалізовувати її крок, за кроком. Всі прийшли до висновку, що не можна сьогодні питання освіти вирішувати без думки громади, депутатів.

Паралельно з організаційними питаннями, яких у процесі утворення громади дуже багато, проводяться роботи по залученню інвестицій, по благоустрою. Так, нещодавно спільними зусиллями жителів громади і виконкому облаштували шкільні майданчики в селах Звенячин, Прилипче, селищі Кострижівка. Виконали підсипання та профілювання дороги у селі Степанівка, Йосипівка.

Дуже важливо, щоб мешканці брали активну участь у житті громади, співпрацювали з місцевою владою.

Наша сила і наш порятунок дійсно в єдності!

 

Блогер "БукІнфо", жителька селища Кострижівка Ільчук Раїса Андріївна