П'ятниця, 09 жовтня 2020 11:05

Звернення селищного голови у зв'язку з місцевими виборами та початком агітації

Шановні жителі сіл Звенячин, Йосипівка, Прилипче, Степанівка та селища Кострижівка

31 вересня 2020 року розпочалася передвиборча компанія по виборах депутатів до Кострижівської селищної ради, на посаду Кострижівського селищного голови, депутатів до Чернівецької районної та обласної рад.


У зв’язку з початком агітації, а також тому, що я не буду балотуватись на посаду селищного голови, я хочу ознайомити Вас з тією роботою, яку проводив виконком селищної ради та депутатський корпус.


Протягом 2015–2017 років я працював суто на посаді голови смт. Кострижівка. Завжди роботу свою виконував чесно, виходячи з можливостей та коштів, які були у бюджеті Кострижівської селищної ради. Та, чи задовольняє це всіх Вас – жителів. Впевнений, що ні.
Але давайте проаналізуємо, що зроблено в непростій економічній ситуації. З 2010 року не працюють основні підприємства: ТОВ «Цукровий комбінат «Хрещатик», ТОВ «Кострижівський комбінат будівельних матеріалів», ТОВ «Наша Надія» (бувша АТК 17762), а у 2019 році був повністю знищений цукрозавод «Хрещатик» при мовчазному спогляданні керівництва Чернівецької обласної державної адміністрації, Заставнівської районної державної адміністрації, Заставнівської районної ради, хоча це підприємство було основним платником податків до всіх рівнів (селищного, районного, обласного бюджетів).


Найбільше втратив саме селищний бюджет. Борг по орендній платі за землю станом на 01.09.2020 року по даних Чернівецької обласної ДПА складає 5 млн. 600 тис. гривень. Не дивлячись на рішення судів Чернівецька обласна ДПА надала ТОВ «Цукровий комбінат «Хрещатик» довідку про відсутність заборгованості, що в свою чергу надало можливість власникам перереєструвати дане підприємство в м. Маріуполь Донецької області. І на даний момент у м. Харків у господарському суді слухається справа про банкрутство цього підприємства.


Чи міг я, як селищний голова на це вплинути – ні, не міг, хоча неодноразово звертався і в генеральну, обласну, міжрайонну прокуратуру, Чернівецьку обласну податкову адміністрацію, державну податкову адміністрацію у м. Київ, до Прем’єр-міністра та Президента України. При допомозі депутатів селищної ради, навіть зняли документальний фільм про цукрозавод та направили його у різні міністерства та відомства – реагування ніякого!


Чи змогли б вплинути на це керівники органів виконавчої влади районного та обласного рівня – впевнений, що могли б, але вони навіть і не старались.


Тому я в кінці 2019 року для себе вирішив, що не маю морального права подавати свою кандидатуру на наступний термін. І хотів би, щоб інші керівники як районного, так і обласного рівня зробили це ж саме. А якщо вони підуть на ці вибори – за них не голосувати, незалежно від якої політичної партії вони підуть, чи від «ПБП», чи від «ПЗ», чи від інших сил. Бо я рахую, що за знищення підприємства повинна бути не лише політична відповідальність, а й кримінальна.


Що стосується підприємства ТОВ «Кострижівський комбінат будівельних матеріалів», то тут ситуація приблизно така ж сама. Різниця в тому, що дане підприємство сплачує орендну плату за землю в повному обсязі і на ньому ще працюють декілька жителів наших населених пунктів. Хоча і по цьому підприємству у селищної ради є претензії по земельній ділянці, площею 18 га, на якій розміщені будівлі і споруди бурякопункту, які комбінат викупив у цукрового заводу і тепер вимагає зменшити площу з 18 га до 10 га, на що Кострижівська селищна рада прийняла рішення про відмову. Дане питання розглядається в Чернівецькому обласному адміністративному суді.


Що стосується третього колись потужного підприємства ТОВ «Наша Надія» (АТК 17762), ви всі добре знаєте хто є фактичним власником цього підприємства, то від початку 2020 року до Кострижівської селищної ради станом на 01.10.2020 р. до бюджету надійшло від «Нашої Надії) – 875 гривень, а від «Агроторгсервіс» (це бувший заготскот) – 300 гривень. І наша податкова каже, що все правильно, так і має бути. Та я більше плачу за свої дві земельні ділянки, які є у приватній власності і розміщені по вул. Гагаріна, 30 і по вул. Довбуша, 10. Уявляєте?


Але є і добросовісні платники податків, які суттєво впливають на дохідну частину бюджету Кострижівської селищної ради. В першу чергу – це приватний підприємець Король П.П., від якого надійшло податків у межах 600000 грн., приватний підприємець Кузик О.Б. – 628000 грн., ТОВ «ККБМ» – 440000 грн, «Буковина Геліос» – 113000 грн, КП КФВАД – 40000 грн. та інші, яким хочеться сказати щире «спасибі». Але левова частина доходів селищної ради – це є прибутковий податок з громадян – в межах 3 млн. гривень. Ось така ситуація.


Тепер хочу розказати чим займався виконком селищної ради і що було зроблено.


У перші два роки ми виграли проект на заміну мереж водопостачання по селищу на суму 3 000000 гривень, із яких 2700000 грн – це кошти з державного бюджету і 300000 гривень – це 10% коштів бюджету Кострижівської селищної ради. Причому зразу відмічу, роботи виконувались, де замовником будівництва було Управління капітального будівництва Чернівецької обласної державної адміністрації, а підрядником – підприємство ТОВ «КМ-БУД», яке замовник визначив на основі тендеру. За рахунок коштів громадян, які проживають у селищі і які здали власні кошти кожен по 2500 грн. протягом 2016-2017 років були побудовані водопровідні мережі до будинковолодінь вулиць Першотравневої, Гагаріна, Шевченка, Миколайчука, Новосільська, Вокзальна, Дністрова, 8 Березня, побудовано артезіанську свердловину навпроти бурякопункту, глибиною 95 м. Також для будівництва цих водопроводів були виділені кошти 170000 гривень з обласного бюджету та 146000 гривень з районного бюджету, які були повернуті повністю тільки жителям Кострижівки (вул. Вокзальна, Дністровська, 8 Березня) та закуплено новий глибинний насос вартістю 25000 гривнь. Протягом цих двох років проводився поточний ремонт доріг з асфальтним покриттям після проведення водопроводу вул. Заводської, тротуарів навпроти Запоточного, Арсенчука, магазину ПП Капіцької, ямковий ремонт до лікарні, до школи та садочка. При особистому втручанні та прийнятті рішення Кострижівської селищної ради про списання квартирної плати – люди здали кошти та проведено ремонт даху 70 кв. житлового будинку, асфальтування прибудинкової території, зроблено капітальний ремонт асфальтної дороги від переїзду до будинковолодіння Марусика І.І. 800 м2, виготовлено 30 нових ящиків для сміття, проведено бетонування території селищного ринку, встановлено пам’ятник Героям Небесної Сотні. Постійно виділялись кошти на ремонт закладів освіти, культури, охорони здоров’я. Починаючи з середини 2017 року проводилась велика переговорна робота з головами сіл Звенячин та Прилипче по об’єднанню в одну громаду, яку і було створено на початку 2018 року.


Завдяки об’єднанню в наших населених пунктах були реалізовані декілька проектів, які потребували негайного вирішення:
1. Виконали утеплення фасаду Кострижівського ЗЗСО, бо школа мала уже дуже не естетичний вигляд, проведено бетонування відмостки та благоустрій території на загальну суму в межах 1500000 гривень. Причому із бюджету селищної ради було виділено коштів в межах 100000 гривень. Я навіть не хочу згадувати, скільки отримано нових класів, бо чесно – не пам’ятаю.
2. По Звенячинському ЗЗСО розроблено та освоєно проект перекриття даху на суму 1450000 гривень, виконано утеплення фасаду школи на суму 950000 гривень, виконано бетонування відмостки навколо закладу, якої не було взагалі, бетонування площадки за рахунок бюджету селищної ради на суму 100000 гривень, отримано обладнання для класних кімнат, проведено благоустрій території Кострижівського дитячого садочка.
3. По Прилипченському НВК проведено бетонування відмостки, подвір’я, закуплено нові меблі для деяких класів, які не закуповувались роками і це все за рахунок бюджету селищної ради, на що витрачено 83000 гривень.
4. За розумінням і завдяки допомозі підприємства «Західний Буг» в с. Прилипче та с. Звенячин встановлено дитячі ігрові майданчики, а в Кострижівці при допомозі громадських активістів.
5. Замінено дерев’яні вікна на металопластикові у Кострижівській музичній школі. Більшість цих сум отримані за рахунок соцекономрозвитку, завдячуючи народному депутату попереднього скликання М. Бурбаку, за що я йому щиро вдячний.
6. Розроблено новий проект та перераховано в цінах 2020 року на будівництво очисних споруд в смт. Кострижівка та передано його у дві інстанції – Міністерство екології та природних ресурсів та через Чернівецьку ОДА в Мінрегіон, з метою виділення коштів з ДФРР (Державний фонд регіонального розвитку). Вартість даного проекту складає 12,5 млн. гривень. При чому ми гарантували 20 % співфінансування, а це 2,5 млн. гривень. Інакше цей проект ніхто б не розглядав.
7. Розроблений проект на капітальний ремонт нашої амбулаторії сімейної медицини на суму 5,8 млн. гривень, який у нас ніхто не хоче прийняти, через те, що зараз по Україні діє і фінансується програма по будівництву нових амбулаторій – а що нам робити з 4-х поверховою будівлею?
8. Розроблений проект на капітальний ремонт санвузлів у соціальному гуртожитку на суму 150 тис. гривень у цінах 2018 року, який немає куди подати, бо немає відповідних програм.
9. Кожного року ми за рахунок бюджету Кострижівської селищної ради проводимо ямковий ремонт асфальтних доріг на території громади, але в цьому році кошти на це відшукати важче, так як бюджет станом на 01.10.2020 року виконується на 87%.
10. Протягом цих трьох років ми надавали матеріальні допомоги жителям громади інвалідам І та ІІ групи по – 300-400 гривень, онкохворих в минулих роках – по 4000 гривень, а в цьому році – по 2000 гривень.
11. Завдяки об’єднанню ми закупили у 2018 році новий трактор МТЗ-82 з відвалом та фронтальним навантажувачем вартістю 690 тис.грн, що дає можливість забезпечити доступність до наших населених пунктів в зимовий період та виконувати навантажувально-розвантажувальні роботи, причому біля 30000 грн. ми доплатили з місцевого бюджету.


У 2019 році ми закупили навий сміттєвоз ГАЗ -53 за 1260600 гривень, при чому 600000 гривень ми доплатили з місцевого бюджету.


Також ми закупили медичний автомобіль RENAULT DUSTER повністю за рахунок коштів державного бюджету. Чому я говорю, що ми закупили, тому, що всі тендерні процедури виконувала селищна рада. Ті населені пункти, які не були обʼєднані у громади взагалі не отримали нічого.


Обʼєднання у нашій громаді пройшло спокійно, хоча це дуже велика робота, ми ні одного з працівників культури, освіти, бібліотеки, сільських рад не звільнили, всім надали ту роботи, на якій вони працювали, зберегли їхню заробітну плату, а працівникам культури і бібліотек, навіть, збільшили.


Підібрали відповідні кадри на роботу у виконком селищної ради, створили ЦНАП (Центр надання адміністративних послуг), причому ми навчили їх працювати за рахунок селищної ради і тепер нашим жителям не потрібно їхати у Заставну для реєстрації нерухомого майна, а тепер і немає куди їхати, бо наш ЦНАП на сьогодні єдиний у Заставнівському районі. Багато хто не розуміє ще, для чого він потрібний, поясню простіше – це дохід до бюджету Кострижівської селищної ради тільки за 9 місяців 2020 року від надання адміністративних послуг до бюджету надійшло 62348 гривень іне залежно від того, хто буде новим головою селищної ради апарат виконкому є повністю дієздатною одиницею, якщо його не розвалювати.


Я щиро вдячний всім працівникам апарату селищної ради та всім депутатам за співпрацю протягом останніх років.


Уважно ознайомившись з більшістю програм кандидатів на посаду Кострижівського селищного голови, хочу висловити деякі побажання:
– не треба обіцяти те, що ти в принципі не зможеш виконати, неможливо закупити 62 персональних компʼютера для кожного вчителя, бо це як мінімум 650-700 тис. гривень;
– неможливо буде закупити автобус, (а чому тільки один, їх у нас два). На це, навіть, якщо з державного бюджету будуть виділені кошти три з лишнім мільйона гривень, то 10% співфінансування з селищного бюджету біля 400000 гривень виділити дуже проблематично.


Повністю згідний, що на часі створення опорної школи, але цей процес повинен бути прозорим з визначенням критеріїв оцінювання. Як Звенячинського, так і Кострижівського ЗЗСО (матеріальне забезпечення закладів, кваліфікація кадрів і не тільки на сьогоднішній день а й на майбутнє і самий основний критерій – це рейтинг навчального закладу). На сьогоднішній день по результатах 2019-2020 навчальних років Звенячинський ЗЗСО займає 20 місце в Чернівецькій області, а Кострижівський ЗЗСО – 36 місце. А чому так? Можливо комусь треба набратись нарешті сміливості і піти на заслужений відпочинок, давши дорогу молодим педагогам, тим більше, що Кострижівські вчителі добираються на роботу у Хрещатик, Прилипче, Звенячин, а в ті школи прийдуть місцеві вчителі. На моє глибоке переконання, за омолодженням педагогічних колективів – майбутнє. І від цього виграють усі – учні, батьки і самі колективи.


Я не замітив у програмах більшості кандидатів, хто б написав, що добудує водопровід по вулиці Луківській, Незалежності, Молодіжній, адже його закінчення потрібне зараз і вже. І організувати жителів на виконання цієї роботи з перекопування вулиць вручну в звʼязку переходом через газову трубу. Це буде перший тест для новообраного голови.


Вибирайте депутатів та Кострижівського селищного голову такого, щоб він в першу чергу мав досвід, був розважливим, міг відстояти інтереси громади і міг пояснити чому саме так має бути, а не інакше, не боявся висловити думку людей у різних інстанціях і щоб його там поважали, не кидайтесь з крайності в крайність і просіть Бога, щоб було не гірше, як на сьогоднішній день є.


Не вірте популістам, бійтесь тих кандидатів, за якими можуть стояти інші сили, що може призвести до розвалу громади.


Вірю у вашу розсудливість та мудрість. Дякую всім за підтримку мене протягом тривалого періоду на цій посаді.


З повагою
Володимир Старко