П'ятниця, 10 липня 2020 07:34

Дорогі односельчани!

Вимушений донести до Вас інформацію стосовно деяких питань, які хвилюють Вас, породжують різні чутки стосовно майбутнього нашого терапевтичного відділення лікарні, відділення ощадного банку, закінчення водопроводу на Луках, будівництво очисних споруд та ситуація, яка склалася з епідемією спричиненою коронавірусом COVID-19.

 1. У зв’язку з карантином було закрито терапевтичне відділення №2 Заставнівської центральної районної лікарні. Після послаблення карантинних обмежень та обговорення даного питання з головним лікарем Липкою В.М. та головою Заставнівської РДА Козарійчуком Д.В. було вирішено, починаючи з 1 липня цього року дане відділення відкрити. Минулого тижня почали вже поступати хворі, зокрема, один важкохворий житель смт. Кострижівка, якого потрібно було підняти ліфтом на третій поверх у відділення. Не беручи до уваги стан людини, його діагноз, завідуюча Заставнівського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Никоряк Г.В. не захотіла надати ліфт для підйому цього хворого, ніби захищаючи інтереси пристарілих громадян, які проживають на четвертому поверсі і можуть заразитись коронавірусом COVID-19 і також користуються цим ліфтом, хоча у цієї людини такої хвороби не було. Ліфт можна було б обробити антисептиком. Працівники терапевтичного відділення змушені були переносити хворого сходами.
Але все було б добре, якби про даний інцидент Никоряк Г.В. не поставила до відома директора Заставнівського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Семенюк Л.О., яка в свою чергу підняла питання на рівні Заставнівської ради (як засновника) та Заставнівської РДА. Терапевтичне відділення №2 не пропрацювавши і двох днів знову було закрито. Чи це було зроблено в інтересах нашої громади? Звичайно, ні!
Якщо мені, як селищному голові потрібно обирати між функціонуванням терапевтичного відділення і територіальним центром, то я думаю, що терапевтичне відділення для жителів наших сіл потрібніше, враховуючи, що в територіальному центрі всього шість жителів наших населених пунктів і керівництво територіального центру постійно шантажує селищну раду про те, що переводить їх у с. Вікно. З лютого 2020 року керівництво територіального центру прибутковий податок сплачує до Вікнянської сільської ради. Також ми не отримуємо прибутковий податок і від терапевтичного відділення, бо воно не працює і ми не можемо через це заплатити кошти територіальному центру соціального обслуговування, тому що бюджет Кострижівської селищної ради виконується всього на 84% – це замкнене коло.


Впевнений, що голові Заставнівської РДА Козарійчуку Д.В. потрібно прийняти вольове рішення про відкриття терапевтичного відділення №2 у смт. Кострижівка та у поверненні сплати ПДФО у бюджет Кострижівської селищної ради, згідно податкового законодавства.
Розпочинаються місцеві вибори. Керівництву Заставнівської районної ради – де голова є представником від партії БПП, а заступник від партії «Батьківщина», вигідно, щоб незадоволення людей діями нового Президента України та його партії зростало, так само, як і моїми діями, як селищного голови, щоб на чергових місцевих виборах до Чернівецької районної та обласної рад вищезгадані політичні сили набрали більшість, щоб знову бути при владі.
Це зовсім не на руку голові Заставнівської РДА та голові Чернівецької ОДА. Тому відкриття терапевтичного відділення №2 на часі, якщо з цим затягнути – може бути вже запізно, так як це було з Цукровим комбінатом «Хрещатик».


2. Що стосується закриття відділення «Ощадбанку» – також викликає багато нарікань від жителів селища та навколишніх сіл. Хочу повідомити, що згідно звернення з даного питання до народного депутата Верховної Ради України Божика В.І. до офісу Президента України, отримано відповіді, що наші звернення перенаправлені до Міністерства фінансів України для опрацювання та надання вичерпної відповіді, якої селищна рада не може дочекатися уже протягом двох місяців.
Зневіра в те, що відділення ощадного банку в Кострижівці може запрацювати, в мене з кожним днем тільки зростає. 5 липня 2020 року ми в черговий раз написали лист-звернення до Чернівецького обласного управління АТ «Ощадбанк» з клопотанням хоча б встановити у приміщенні Кострижівської селищної ради РПТ (розрахунковий платіжний термінал). Надіємось, що воно буде почуте і виконане.


3. Що стосується незакінченого водопроводу, повідомляємо, що залишилося прокласти біля 500 м водопроводу і з’єднати його. Навесні, коли цю роботу можна було зробити, в’їзд у Чернівецьку область був закритий. Потім люди посадили городи. Восени, після збору урожаю, повинні закінчитись завершальні роботи по прокладанню водопроводу. Прошу жителів, не чекайте до закінчення будівництва водопроводу, будуйте водопровідні з’єднувальні колодязі, бетонуйте кришки, виставляйте люки, встановлюйте крани. Це робота, яку ви повинні зробити самі і ви маєте можливість виконати цю роботу спокійно.


4. Що стосується будівництва очисних споруд в смт. Кострижівка, то новий проект розроблений Кострижівської селищною радою та перерахований в цінах 2020 року. На сьогоднішній день даний проект знаходиться в Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України. Є домовленість з народним депутатом України Божиком В.І., щоб він взяв його під особистий контроль на рівні міністрерства.


5. Що стосується карантину, то дуже прошу всіх жителів сіл Звенячин, Прилипче, Йосипівка, Степанівка та смт. Кострижівка з повною серйозністю ставитися до карантинних обмежень, не дивлячись на послаблення карантину. Ви бачите, що в інших областях пішла вже друга хвиля захворювання і до неї потрібно бути готовими навіть в літній період.


Знаю, що у більшість сімей на канікули приїхали діти та онуки, тому слідкуйте за всіма членами родини, дотримуйтесь санітарних норм (миття рук, обмеження спілкування з дітьми сусідніх будинковолодінь, особливо в групах 5-10 чол., (наскільки це можливо). Постарайтесь без потреби не відвідувати місця масового скупчення людей без маски та рукавиць, дотримуйтесь дистанції (не менше 1,5 м). Лише у разі нагальної потреби відвідуйте магазини, аптеки, органи місцевого самоврядування та державної влади, лікарні, поліклініки і т. д. Повертаючись додому зразу мийте руки, обробивши антисептиком одяг зніміть його та переодягніться у інший. Хочеться вірити, що ця біда швидко закінчиться.
Бажаю Вам здоров’я!

З повагою селищний голова В.Старко